AzPolonia >> Article
American Services
Podatkowe Oszustwa Ciąg Dalszy

Posted on: October 20, 2016

Ostatnio Urząd Podatkowy czyli popularny IRS wydał ostrzeżenie dotyczące kolejnego schematu oszukiwania płacących podatki. Tym razem sposób jest na Affordable Care Act, czyli popularne „Obamacare”.
Oszuści wysyłają fałszywe e-maile dotyczące „CP2000 notices for tax year 2015”. Przeważnie jest to mail z „CP2000 notice” jako attachment. W tym fałszywym e-mailu jest żądanie zapłaty razem z instrukcją postępowania z podanym „payment” link, albo wezwanie do zapłacenia czekiem, który to czek ma być wystawiony na „I.R.S” i wysłany do Austin Processing Center na adres POBox.
Proszę Państwa, IRS nigdy, powtarzam NIGDY nie wysyła e-maili. Zawsze jest to list z wyjaśnieniem dlaczego, jak się odwołać i co dołączyć, oraz instrukcja sposobu opłaty lub spłat na raty. Proszę pamiętać, IRS nigdy nie rozpoczyna kontaktu z podatnikiem poprzez E-mail, telefon, text message albo poprzez social media. Zawsze jest to LIST.
Fałszywe maile odnośnie Obamacare można rozpoznać:
Są wysyłane z adresu Austin, Texas
Odnoszą się do Affordable Care Act w sprawie 2014 roku
Payment voucher wymienia numer 105C
Jeżeli ktoś chce zobaczyć jak wygląda oryginalny list proszę wejść www.irs.gov i w wyszukiwarce wpisac „Understanding Your CP2000 Notice”.
Jak wspomniałem w poprzednim artykule i teraz przypominam, że IRS nigdy nie dzwoni do podatnika z żądaniem zapłaty zaległych podatków.
Mam nadzieję, że nie zostali Państwo ofiarami oszustów i że notatka ta pozwoli Państwu uniknąć kłopotów na przyszłość.
Marek Osicki


Source: Marek Osicki
Martin Transports International
Małgorzata Baker - Homesmart Realty
Pożyczki na nieruchomości - Monika Tkaczyk
Pulaski Club
Olga Boyke
Ryszard Łysikowski - Taxes
American Services
L&W Machine Co.
AA Video
CalPolonia