AzPolonia >> Artykuł
American Services
Podatkowe Oszustwa Ciąg Dalszy

Data wstawienia: 20 października, 2016

Ostatnio Urząd Podatkowy czyli popularny IRS wydał ostrzeżenie dotyczące kolejnego schematu oszukiwania płacących podatki. Tym razem sposób jest na Affordable Care Act, czyli popularne „Obamacare”.
Oszuści wysyłają fałszywe e-maile dotyczące „CP2000 notices for tax year 2015”. Przeważnie jest to mail z „CP2000 notice” jako attachment. W tym fałszywym e-mailu jest żądanie zapłaty razem z instrukcją postępowania z podanym „payment” link, albo wezwanie do zapłacenia czekiem, który to czek ma być wystawiony na „I.R.S” i wysłany do Austin Processing Center na adres POBox.
Proszę Państwa, IRS nigdy, powtarzam NIGDY nie wysyła e-maili. Zawsze jest to list z wyjaśnieniem dlaczego, jak się odwołać i co dołączyć, oraz instrukcja sposobu opłaty lub spłat na raty. Proszę pamiętać, IRS nigdy nie rozpoczyna kontaktu z podatnikiem poprzez E-mail, telefon, text message albo poprzez social media. Zawsze jest to LIST.
Fałszywe maile odnośnie Obamacare można rozpoznać:
Są wysyłane z adresu Austin, Texas
Odnoszą się do Affordable Care Act w sprawie 2014 roku
Payment voucher wymienia numer 105C
Jeżeli ktoś chce zobaczyć jak wygląda oryginalny list proszę wejść www.irs.gov i w wyszukiwarce wpisac „Understanding Your CP2000 Notice”.
Jak wspomniałem w poprzednim artykule i teraz przypominam, że IRS nigdy nie dzwoni do podatnika z żądaniem zapłaty zaległych podatków.
Mam nadzieję, że nie zostali Państwo ofiarami oszustów i że notatka ta pozwoli Państwu uniknąć kłopotów na przyszłość.
Marek Osicki


Źródło: Marek Osicki
Martin Transports International
Małgorzata Baker - Homesmart Realty
Pożyczki na nieruchomości - Monika Tkaczyk
Pulaski Club
Olga Boyke
Ryszard Łysikowski - Podatki
American Services
L&W Machine Co.
AA Video
CalPolonia