ZŁOTY KRZYŻ ZASŁUGI DLA ANDRZEJA SOCHACKIEGO

Dzięki staraniom: – Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Ulicy „Przywrócić Dzieciństwo” im. Kazimierza Lisieckiego (prezes Bogusław Homicki), – Polskiego Związku Motorowego (prezes Andrzej Witkowski) i – Muzeum Sportu i Turystyki (dyrektor dr Iwona Grys) – postanowieniem z dnia 30 listopada 2007 roku podróżnik Andrzej Sochacki został uhonorowany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Lecha Kaczyńskiego Złotym Krzyżem Zasługi przyznanym za propagowanie Polski w świecie.

Uroczystość wręczenia państwowego odznaczenia odbyła się w Phoenix – Arizona w Klubie Pułaskiego, na bankiecie Związku Podhalan w Arizonie.
Pod nieobecność Andrzeja, który przebywał w podróży, w imieniu Prezydenta RP Złoty Krzyż Zasługi wręczył konsul RP z Los Angeles, Kalifornia – Pan Jakub Zaborowski na ręce żony – Ewy Sochackiej w obecności dzieci – Joanny i Cezara Sochackich.

Należy nadmienić, że jest to tym bardziej przyjemne dla nas, gdyż jest to pierwsze tego typu zaszczytne odznaczenie podróżnika w Polonii Arizońskiej jak i również Polonii Amerykańskiej, którą szacuje się na dziesiątki milionów rodaków.

Wielkie i Serdeczne Gratulacje dla naszego globtrotera i Prezesa „Centrum Wagabundy”.

– rzecznik prasowy „C.W.”
Joanna Marciniak

This entry was posted in Gazetka Przystań. Bookmark the permalink.